Květen 2012

Den D

22. května 2012 v 17:12
Tak se po dlouhém čekání konečně dočkám! Dneska v 2pm californského času mi znovu obnoví profil na stránkách AuPairCare, takže se mi budou moci ozývat rodinky- Doufejme, že se ozve aspoň jedna Smějící se Jsem z toho docela nervózní, tím, že prodlužuji jen o 6 měsíců. No uvidíme. Podám Vám hlášení!
Jinak mi zbývá jen něco málo přes měsíc, konkrétně měsíc a 5 dní. Zítra mám narozeniny, tak jsem zvědavá, čím mě host family obdaruje :D. Děti bývají většinou strašně upřímní a vždycky prozradí všechna tajemství. Ne tyhle dětI!!! Dokonce i tříletý Zach mlčí, což se u něho mimochodem často nestáváSmějící se Jsem se ho včera zeptala: "Tak co zlato, dostane Anet něco k narozeninám?" A on mi odpověděl : "It´s a secret, I can´t tell you. I will be suprise!" Smějící se Tak jsem teda zvědavá!
Jinak jsem to vůbec nečekala, na AJ jde dost vidět, že za chvíli odjíždím. Jsem jeho 5. au pair, tak bych čekala, že oproti loučením a podobně bude immuní, ale nějak není. Nějak jsme se navzájem oblíbili. Pořád mě teď objímá, když ležím na gauči a díváme se na TV, tak on přijde a lehne si na mě. A minulý pátek mě uplně překvapil. Tak jsme se jen tak o něčem bavili a já jsem se ho zeptala, co by ho udělalo úplně nejšťastnějším, kdyby si mohl vybrat cokoliv na světě. Myslela jsem, že odpoví nějakou hračku nebo videohru a on mi řekl, že nejšťastnější by byl, kdybych tady s ním mohla zůstat a nemusela odjíždět. Tak to jsem musela zamáčknout slzu Usmívající se Včera řekl něco podobného. Pili jsme takové ty malé džusy Caprisone a já říkám "Na zdraví", jako že si přiťuknem a on mi přiťukl a říká, "Na zdraví! A na tebe, že odjíždíš. Já už teď jsem kvůli tomu smutný. Opravdu jsem si přál, aby jsi zůstala na dva roky!" No je to prostě slaďouš!
Jinak nevím, jestli jsem to v předchozím článku zmiňovala, ale oni už mají novou au pair. Jediné co o ní vím, že je z Rakouska, nechá si říkat Silver (její pravé jméno je Zahra) a přijede 14. června. Takže tu s ní budu celé dva týdny!!! To je opravdu to jediné, co o ní vím a to vlastně jen proto, že mi to řekli kluci. Host matka by mi neřekla vůbec nic! Asi má strach, že bych jí řekla, jaká je HM sobecká sviňe a ona by si to mohla rozmyslet a nepřijet! Smějící se Vrchol bylo to, že jí místo mého emailu dala email na Chloe, au pair, která tu byla přede mnou. No tak to už byla hodně velká podpásovka, která mi hnula žlučí Smějící se Asi budu HODNĚ upřímná, až SIlver dojede. Ale na druhou stranu doufám, že bude hodná, kvůli těm malým šputnům.Mrkající
Jinak se tu nic moc neděje. Pracovní týdny jsou pořád stejně, už to nějak s klukama flákáme, zbytečně se kvůli ničemu nevzrušujem. Nějaký hádání a podobně už tu moc nepraktikujem. Prostě tu vládne taková pohoda a ve vzduchu jde cítím, že už to mám za pár. O víkendech se snažím užít si ještě LA jak se dá. Opravdu mi tohle město bude chybět!!! V sobotu jsem byla s kamarádkou, jen tak se pofklakovat v Santa Monice a večer jsme šli do salsa baru. Hrozná sranda. Nejlepší bylo, že nekontrolovali občanky. Vůbec! Ani u vstupu, ani u baru. Tak jsem si to náramně užila. Mojito a salsa:) To vám byla paráda. Byli tam lidi všech věkových kategorií. Většinou to bylo Jihoamaričani a těm to šlo nejvíce. Bylo zajímavé je pozorovat! Oni ty pohyby mají prostě v sobě. Je to strašně přirozené, když tančí. Moc se mi to líbilo. Taky jsem tam poznala jednoho zajímavého kluka a včera jsem s ním měla randeUsmívající se A spokojenost!
Takže držte palce, ať se mi brzy ozve nějaká rodina. Mějte hezký týden!

Otázky k prodloužení

7. května 2012 v 17:01
V týdnu mi přišel z AuPairCare seznam otázek, které jsem musela vyplnit a podle kterých mi sestrojí profil. Tento profil bude viditelný pro host families.
V sobotu jsem všechny otázky konečně dokončila. Dala jsem si na tom záležet, protože to bude moje visitka a šance najít svou novou HF. Řekla jsem si, že sem všechny ty otázy zkopírkuji, ať se na to můžou au pair, které plánují prodloužit mknout.
Jinak mě tam zaskočila otázka, jestli mi moje HF napsala nebo je ochotna napsat doporučující dopis. Trochu jsem se toho zalekla, protože jsem netušila co mi na to HM řekne. Naše situace je celkem komická. Já je nemám ráda a myslím, že oni mě taky ne (teda kromě dětí). Navzájemtedy o sobě víme, že se nemáme rádi, ale vůbec to před sebou nedáváme najevo. Kdyby k nám přišel nějaký cizí člověk, tak by řekl, že jsme jedna velá šťastný rodinaSmějící se
No tak jsem se ji teda zeptala, jestli by mi ten dopis mohla napsal, že by mi to fakt pomohlo a ona že jo, že klidně. Uff, měla jsem celkem strach co tam napíše, ale naprosto v klidu. Nebyla nějak přehnaně milá, jen tam napsala co děláme s dětma za aktivity, že mám skvělou angličtinu a že mě děti mají moc rádi. Ale oni i tohle stačí, protože jsem pak zjistila, že tento dopis se k budoucím host families vůbec nedostane. Je to prý jen pro agenturu, aby zjistili že mám ty správné důvody k prodloužení. Nechápu! Smějící se
Takže jsem všechny otázky krásně vyplnila, host mum poslala dopis a teď už jen čekat. Do matchingu se dostanu 22.května!!! Tak prosím držte palce!!! No a tady už jsou ty slíbené otázky.

About Me as an Au Pair
 1. In 3-4 sentences, explain why you decided to become an au pair and why the au pair program was the right choice for you.
 2. Why should a family choose you as their au pair?
 3. What has been your favorite part about being an au pair?
 4. What has been the most challenging part about being an au pair?
 5. Why did you decide to extend for a second year and what are your goals for your extension year?
 6. How long is your extension (6, 9 or 12 months)?
 7. Why did you choose this amount of time to extend (most important for au pairs who have chosen a 6 or 9 month extension)?

Your Extension
8. Why are you extending with a new Host Family?
9. Did your current Host Family ask you to extend with them?
10. Has your Host Family written a letter of recommendation or are they willing to write one? (your Host Family can send the letter of recommendation to your Area Director)
11. How long is your extension (6, 9 or 12 months)?
12. Why did you choose this extension duration (most important for 6 and 9 month extension au pairs)?
13. What are your overall goals for your extension year?
Preferences
 1. Do you have geographic preferences for your second year? How important is it that you are placed in this area/city/state?
 2. How many children you feel you are best suited to care for?
 3. What age groups do you feel you are best suited to care for?
Your Current Placement
 1. How many hours per week do you currently work?
 2. Does your schedule include evenings and weekends?
 3. Does your schedule change often?
 4. What time does your typical working day start and what time does it end?
 5. Please describe all of the household duties you are responsible for during the week.
 6. Please describe a typical working day with your Host Family - What do you do each morning, each afternoon, and each evening?
 7. What kind of activities do you like to plan for your Host Children?
 8. Is there something special you feel you do for your Host Children that other au pairs do not do?

Driving Experience
 1. Do you drive in your current placement?
 2. How many days per week do you drive?
 3. Are you comfortable driving in the U.S?
 4. What kind of car do you drive in your current placement?
 5. Do you drive with the children in the car? How many days per week do you drive with the children in the car?
 6. How would your current Host Family describe your driving skills?
 7. Have you ever been in any accidents or received any tickets? (This information will be verified by your Area Director)
 8. Do you have an International License? What is the expiration date?
 9. Do you have a State Learner's Permit? What is the expiration date?
 10. Do you have a State License? What is the expiration date?
 11. If your International and/or State Licenses expire before your first program year ends, do you plan to renew your license or obtain a State License?

IMPORTANT: You must be clear if you hold a learner's permit or a state license. If you are unsure if you hold a permit or a license, your Host Family or Area Director can assist you.
Cooking
 1. Do you enjoy cooking?
 2. Does your Host Family ask that you cook hot meals for the children?
 3. What kind of hot meals do you prepare for the children for breakfast, lunch and dinner?
 4. Have you had an opportunity to share a recipe from your home country with your Host Family? If so, did they enjoy it?
 5. What kind of food do you cook for yourself?
Aside from being an au pair…
 1. Please explain what you like to do in your free time - For example, describe a typical evening when you are not working, what you like to do on weekends, etc.
 2. What do you plan to do when your second year with the au pair program is complete?
 3. What are your future career plans?
Please answer YES or NO to the following questions:
Are you comfortable and willing to work with a single mother?
Are you comfortable and willing to work with a single father?
Are you comfortable and willing to work with a same sex couple?
Are you comfortable and willing to work with a stay at home mother?
Are you comfortable and willing to live with a family with a dog?
Are you comfortable and willing to live with a family with a cat?
Are you comfortable and willing to work with children ages 0-6 months?
Are you comfortable and willing to work with children ages 6-12 months?
Are you comfortable and willing to work with children ages 12 months to 2 years?
Are you comfortable and willing to work with children ages 2 year to 5 years?
Are you comfortable and willing to work with children ages 5 year to 10 years?
Are you comfortable and willing to work with children over the age of 10 years?
Are you comfortable and willing to care for a child who has special needs (such as autism or developmental delays)?
Are you comfortable working with twins or triplets under the age of 2 years?
Please share anything else you feel is important for AuPairCare to know about you.