Něco končí a něco jiného začíná

25. dubna 2012 v 23:27
Ano, já vím, je to neuvěřitelné, ale rozhodla jsem se, asi po 10 měsících napsat článek. Důvodů k tomu mám hodně a jedním z nich je i skvělá skupinka holek na facebooku (CZECH AND SLOVAK AU PAIRS IN AMERICA). Pro budoucí i současné au pair, které ještě ve skupince nejsou, bych dopooručila se tam mrknoutUsmívající se Líbí se mi, jak si tam holky pomáhají a rádí a také se dělí o své zážitky, tak jsem se rozhodla, že se taky podělím!
Tento pátek to bude přesně 10 měsíců ode dne, kdy jsem se rozloučila s rodinou na pražském letišti a vyrazila do velkého světaSmějící se Na jednu stranu to šíleně rychle uběhlo, připadá mi, jako bych tu byla jen měsíc, ale na druhou stranu, když se ohlédnu zpět a vzpomenu si na všechny své zážitky, se cítím, jako kdybych tu už byla roky.
Ti, kteří můj blog dřív sledovali ví, že jsem v Santa Monice, Californie. Jsem u hostfamily se 2 kluky- Aj-6 let a Zach 3 roky.

Co se hostfamily týče- nejsem tu spokojená a šťastná už vůbec ne! Několikrát jsem uvažovala o rematch, v prosinci jsem do toho i málem šla.
Děti jsou docela v pohodě. Zach mě poslouchá na slovo, hned od začátku jsem si ho dobře vytrénovala. Haha. Takže když jsem jen s ním, je to naprostá pohoda. I on mě má rád. Pořád mě objímá, dává mi pusinky a nedávno mě vzal za ruku a řekl mi :
"Anet, you´re my best friend." To fakt zahřálo u srdíčka:) Je to taky ale pěkný divoch. Řekla bych, že ve škole to bude bully. Neboli takový ten, co bude krást jiným dětem svačiny a bude vždy v čele třídySmějící se Je to pohodář, ale nedá si nic líbit. Takže když mu nějaké dítě vezme v parku třeba lopatku, tak si pro ni Zach hrdě dojde, když ho dítě praští, tak on uhodí zpátky. A tak. Ale jinak je to hodný kluk. Když je s rodiči, změní se v úplně jiné dítě. Ječí, břečí, mrčí :D To s nim, ale naštěstí já být nemusím!
AJ (Anthony Joseph, nikdo mu ale Anthony neříká, je to prostě AJ) je poněkud složitější dítě. Občas si dokonce myslím, že je to případ pro psychologa. AJ má 6 let, někdy se ale chodá jak kdyby mu bylo 60. Včera za mnou přišel a zeptal se na můj názor na prezidenta Obamu. Jestli si myslím, že jeho rozhodnutí jsou správná nebo ne, a že on osobně doufám, že nebude znovu zvolen prezidentem. EHM! Šestileté dítě. Jednou, když mě naštval, jsem mu řekla, že si o něm budu muset promluvit s jeho matkou a on se tak na mě podíval a řekl : "Anet, ale lidi si mají odpouštět. Jsi katolík? Jo aha, ty nejsi katolík, tak proto nevíš, co to odpuštění je." Nevím, nevyznám se v něm. Občas je strašně hodný, hrajeme si spolu, vtipkujeme, někdy i přijde a obejme mě. Z ničeho nic se ale taky někdy začne vztekat a brečet. Není to ale takové to děcké vztekání. On se prostě chová jak dospělý člověk. Naprosto mě odzbrojí svými argumenty. Mám ho ale ráda a podlě mě za většinu svého chování nemůže on, ale jeho rodiče.
Ann a John. Nominovala bych je na nejhorší rodiče roku. Oba pracují s financemi a z mého pohledu to vypadá, že své syny také berou jen jako investice. Na děti nemají vůbec čas. Hostmum jezdí domů každý den v 7.30 pm, hostdad lítá domů jen na víkendy a i když je doma, čas s klukama vůbec netráví. Nevím, prostě tuhle rodinu nechápu a už se ani nesnažím pochopit. Mohla bych se rozepsat o tom, jak jsou špatní rodiče, jak mě ta jejich výchova naprosto udivuje. Bylo by to ale na dlouho, takže to jen shrnu, nemám je ráda, obvzlášt hostmum. Je to prostě mrcha! Děti mám ráda, rodiče ne. Už se nemůžu dočkat až z téhle rodiny vypadnu!


To, že nejsem spokojená se svou hostfamily ale neznamená, že nejsem spokojená v USA. Tenhle pobyt mi dal šíleně moc. Dospěla jsem a změnila jsem se. Věřím, že to tak ale mají všechny holky. Tahle zkušenost lidi mění. Musíte se totiž naučit spoléhat se jen sami na sebe, na nikoho jiného!!!
Tahle zkušenost mi jen DALA, nikoliv VZALA. A nikdy nelituji rozhodnutí, vyjet jako au pair. Život au pair je jako horská dráha, jednou jste dole a jednou nahoře. Někdy jste dýl nahoře a někdy zase dole.Usmívající se Jsou dny, kdy mám chuť to zabalit a jsou dny, kdy nechci nikdy z Ameriky odjet.
Já jsem měla to štěstí, že jsem se dostala do naprosto úžasné lokality. Santa Monica je nádherné město, nabízí vše, co si může mladý člověk přát. Hezké počasí, pláže, přírodu, obchody, restaurace, noční život! Prostě vše co potřebujete k životuSmějící se Santa Monica je sice samostatné město, ale je propojeno s Los Angeles tak úzce, že nepoznáte, kde končí Santa Monica a kde začíná LA! Stejně tak je to i s Beverly Hills, Hollywood, Bel Air a dalšími městy.

Jediná nevýhoda LA oproti jiným velkým městů, jako je třeba NYC, je, že se nikam bez auta nedostanete! Je to hlavně proto, že LA je složeno z více samostných měst, jak jsem už zmínila. Takže třeba autobusy po Santa Monice jezdí dobře, ale když bych se chtěla dostat ze Santa Monici npříklad do Hollywoodu, tak to trvá autobusem 2 hodiny- autem 20 min. Metro jezdí jen na krátcích úsecích přímo v Downtown LA a Hollywoodu. Takže rad pro budoucí au pair, které budou v LA či jinde v Californii- požadujte od rodiny auto i ve svém volném čase!!!! Pokud vám rodina řekne, že se dostanete všude autobusem- je to kec!!!! Já auto nemám a jsem naprosto závislá na kamarádech, které auto mají. Takže ať nedopadnete jako já, chtějte hned od začátku auto a přes to jede vlakSmějící seV LA jsem potkala spoustu zajímavých lidí z celého světa. Nemůžu však říct, že bych našla hodně kamarádů. Na kamarády, které tu ale mám, nikdy v životě nezapomenu. Čím dál jste od své rodiny, přátel a rodné země, tím silnější jsou přátelství, které tu vzniknou! Usmívající se
Moje nejlepší kamarádka tady je Aurélie, Francouzska. Je tu už od minulého ledna a o půl roku prodloužila. Je stejně střelená a ukecaná jako já, všechno ráda plánuje do úplných detailů, takže je s ní o zábavu postaráno. V květnu to bude rok, co se dala dohromady s Junem, o 11 starších klukem z Kolumie, kterého mám ráda stejně jako Aurélii. Trávím s nima většinu volného času a budou mi oba neskutečně chybět.
Nevím, jak je to možné, ale z mých blízkých přátel je Aurelie jediná holkaSmějící se Vlastně ještě Jennifer, Američanka, chůva, která pracuje pro rodinu na stejné ulici, kde bydlím. Je skvělá. Je to taky jedna z malá Američanů, které mám rádaSmějící se Jennifer je 33 a zrovna je v sladkém očekávání. V září se jí narodí babyboy:) Včera jsem viděla 3-D obrázek z ultrazvuku a už bříšku je rozkošný :) Tady jsem já s Jennifer loni v parku.

Jinak je většina mých kamarádů pohlaví mužského a národa různého, nikdy však amerického Smějící seSmějící se Fakt nevím jakto, ale nemám žádný americký kamarády. Mám ale hodně amerických známých- znám je, pozdravím je, občas si napíšem na facebooku. A tohle Američani nazývají přátelství a hned po prvním dni Vám řeknou jak Vás strašně milují (I love you používají amíci opravdu často). Já to ale přátelstvá nenazývám. Ale taky nemůžu říct, že bych Američany neměla ráda. Až na svou hostmatkuSmějící se
Mým dalším hodně blízkým kamarádem je Zaid. Kluk z Libanonu co tu bydlí už 3 roky s celou rodinou. Je to takový playboy, ale strašně chytrý a pilný student, což mi nějak nejde dohromady haha. Je to ale hlavně skvělý kamarád a vždycky když potřebuju, tak pomůže. Nejsme ale ten typ kamarádů, co by si spolu zašli sednout a pokecat na kafe. My to nazýváme party friends :D Chodíme spolu hlavně do klubů a na party a díky němu jsem poznala hodně lidí. Taky mi bude chybět.
Party time:) Zaid v červeném tričku.

Mám tu ještě pár dalších kamarádů, ale s těma tolik času netrávím. Ze začátku jsem se hodně bavila s dalšíma Francouzskama, kterých je tu v mém okolí hodně. později jsem to ale vzdala :D Většinu času mluví francouzsky a co mi vadí ještě víc je, že jsou občas dost nezdvořilé a nevychované. Nějaké děkuju, prosím, nechceš pomoct a podobně jim nic neříká. Možná máte s Francouzskama jinou zkušenost a možná jsem jen natrefila na divné Francouzsky. Tady ale v LA všeobecně panuje názor, že jsou Franouzi nezdvořilí a nepříjemní.
Tolik k lidem, se kterýma jsem tu trávila svůj čas. Taky jsem se tu zaláskovala, ale to je zase jiná kapitolaMrkající

Další věc, kterou jsem na této zkušenosti milovala je to, že jsem měla možnost navštívit spoustu zajímavých míst. Fotky mluví za vše :)
Procestovala jsem teda hlavně Californii- San Diego, San Jose, San Francisco, Sacramento. Nový rok jsem strávila v Las Vegas. A když mě tu byl taťka navšívit, tak jsme zvládli i Grand Canyon. Jsou to prostě zážitky na celý život, které mi nikdo nikdy nevezmeUsmívající se

Jinak už začínám být docela unavená a je fakt dost těžké napsat jeden článek o 10 měsících života v jiné zemi. Zítra napíšu článek o mých plánem do budoucna, prototože jak už dost z vás ví, budu v USA prodlužovat:) ale o tom teda zítra!
Tohle byl spíš takový fotostory, ale podlě mě obrázky někdy řeknou mnohem víc než slova.
Kdybych měla vše shrnout tak: nelituji, že jsem jela, jsem tu celkově spokojená (i když) a zažila jsem nejlepší dny svého života!!!
Jinak budoucím aupair bych poradila. Nebojte se, běž te do toho. Ale naivní představu, že všechno bude perfektní nechte doma. Vždycky tu bude něco, co vás bude štvát. VŽDYCKY! Není nic jako perfektní rodina, perfektní děti či perfektní město. Vždy vás něco zaskočí, ale věřte mi, stojí to za to! :)
Life is good!!!!!!!!!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenny Lenny | Web | 26. dubna 2012 v 11:35 | Reagovat

palec nahoru za tenhle článek :) takový povzbuzení pro mě, po dnešním né moc vydařeným ránu... :) Ráda bych viděla víc fotek - třeba z toho Grand Canyonu, přidáš je sem?:) Miluju obrázky z USA - vždycky se zasním, jak tam taky jednou budu.... :) A těším se na další článek o tvých plánech do budoucna:)

2 Peťa Peťa | 26. dubna 2012 v 16:22 | Reagovat

Woow, ani nevíš jak strašně překvapená a šťastná jsem byla když jsi přidala další článek. Zážitky z USA a hlavně z Californie čtu strašně ráda :-)

3 aupairinusa aupairinusa | 26. dubna 2012 v 16:57 | Reagovat

dekuju holky:) Jojo vic fotek pridam. Fotak nemam ted u sebe, ale asi o vikendu budu mit cas je sem hodit

4 Mary z Kanady Mary z Kanady | Web | 26. dubna 2012 v 18:57 | Reagovat

Nemohla jsem uvěřit tomu, že zase píšeš! Často jsem na tebe myslela, jak se ti daří, co rodina.No, myslela jsem si, že se tam máš lépe. Obzvlášt, když jsi psala, že jejich former Aupair tam byla dva roky. Jsi moc statečná, že jsi hned nehodila flintu do žita!!

5 aupairinusa aupairinusa | 27. dubna 2012 v 6:00 | Reagovat

No jejich predchozi au pair tu byla sva roky. Diky tomu jsem si myslela, ze je to dobra rodinka. Kdyz si ale v dnesni dobe s Chloe(former au pair) volam, ma na ne uplne stejny nazor, tak HM nema rada a dva roky pry zustala jen proto, ze nechtela zpatky do Francie a mela strach, ze se dostane do nejake vesnicky. Proste se ji nechtelo pryc z LA, mela tu hodne francouzskych kamosek a hodne cestovala. Tak to pry nejak pretrpela.

6 Mardža Mardža | 28. dubna 2012 v 5:52 | Reagovat

No tedy, po takové době článek, supeeeer počtení (já jsem samozřejmě zvědavá na podrobnosti o zaláskování, páč mi přijde, že je to tu jen samej asshole :)) Přeji šťastný výběr nové rodinky a těším se na další zážitky!!!

7 Dede Dede | 29. dubna 2012 v 23:16 | Reagovat

Úžasný, úžasný článek :))) taky bych si početla o zaláskování :D o

8 markeet123 markeet123 | E-mail | Web | 25. března 2013 v 17:47 | Reagovat

Mooc pěkný článek :-) ! Já jsem byla před dvěma týdny v Anglii a včera jsem si četla stránky agentury se kterou jsem tam byla :-D ! Začala jsem dost sileně uvažovat, že bych chtěla taky dělat au pair právě v USA :-D ! No ale to až dodělám školu :-D ! Rodiče by byly radši, kdybych byla v Anglii ale mě to táhne do USA :-D !! Ale fakz úžasné ty zážitky :-D ! Trošku závidím ale doufám, že něco podobného zažiju taky :-D !! Ale celkem náhoda, že zrovna včera jsem o tom začala uvažovat a asi před hoďkou jsem o tom mluvila a teď tu čtu článek na toto téma :-D !!

9 lufi-peace lufi-peace | E-mail | Web | 25. března 2013 v 19:56 | Reagovat

Kalifornie, to je muj sen x) už abych měla strední za sebou  mohla to "au pairování"
taky zkusit x)) musí to být moc dobrá zkušenost a hlavně se podíváš do světa x)

10 Kočka Kočka | Web | 25. března 2013 v 20:19 | Reagovat

HUtý škoda já obyčejná kadeřnice tohle asi nezažiju ale do ameriky bych ráda jela a ještě do irska a do egypta...

Celí tohle všechno je tak hezký četla jsem i knížku o au-pair mazec mno :)

11 Isa Isa | Web | 25. března 2013 v 20:29 | Reagovat

Taky bych jednou chtěla jet jako aupair někam. Ale radší bych do VB než do USA. Každopádně četla jsem už několik článků o tom, jak holky jely do zahraničí jako aupair, ale pokaždé se jim tam něco nelíbilo. Jedna si dokonce stěžovala nejenom na rodiče, ale i na děti a já začínám mít strach, jestli bych to tam sama vůbec zvládla.

12 Bubbly Bubbly | Web | 26. března 2013 v 11:12 | Reagovat

Páni tak tohle ti hrozně moc závidím. Vidět tolik skvělých míst v Americe. To musí člověku vážně strašně moc dát.
Taky jsem byla rok jako Aupair, bohužel jen v Rakousku a teď se chystám do Německa. Jeden jazyk je můj strašný problém, ale určitě se hodlám anglicky naučit, abych mohla vypadnout  evropy.
Vážně to vypadá skvělě, dítka jako pěkná čísílka, ale jsou moc roztomilí. Jen mě zaráží ten "dospělý" chlapec. Asi bych z něho bnyla zmatená.
A co se rodičů týče, tak si myslím, že je to všude víceméně stejné. Rodiny, co si pořizují chůvy nebo aupair, mají své děti jako doplňěk, kterým se můžou chlubit, ale když není třeba, vrazí je někomu jinému na opatrování... To je asi všude stejné :)

13 Lilly Lilly | E-mail | Web | 26. března 2013 v 13:05 | Reagovat

Wáu, tak to ti závidím

14 Karin-photo Karin-photo | E-mail | Web | 26. března 2013 v 14:32 | Reagovat

Luxusní fotky! Závist :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama