Není o čem psát!

3. května 2011 v 13:15
Omlouvám se všem příchozím na můj blog, že už jsem dlouho nenapsala nějaký článek, ale ono bohužel opravdu není o čem psát! Pořád čekám na email z AuPair Care (americká agentura), že už moji přihlášku zkontrolovali a dávají k dispozici rodinám, které o mě budou mít zájem. Ale pořád nic!
Přihlášku jsem ve Student Agency odevzdala 5.dubna a před dvěma týdny mi přišel email z americké agentury, že přijali mou přihlášku a teď je ke zkontrolování v USA. Říkám si, paráda, za dár dní už se mi budou moci ozývát rodiny. Už je to ale přes dva týdny a v mém aupairroomu zjišťuji, že jim pořád chybí zkontrolovat mé: Childcare references (2), Personal references a taky Medical Record Verification.
Jelikož jsem na blogu Helenky i Blondie četla, že jim zkontrolovaní přihlášky v Americe trvalo jen týden, myslela jsem si, že je to tak běžné. Ale asi ne! Napadlo mě taky, že mají teď v AuPair Care dost práce, jelikož největší nálav aupairek bude asi v létě, což měl být i můj termín odletu.
Zajímalo by mě, jak dlouho to bude teda ještě trvat, už začínám být ale dost pesimistická, že je někde nějaký problém! Máte s tím někdo taky zkušenosti? Jak dlouho to tak běžně trvá?
Co je zatím u mně nového? Pořád při staré, snad až na to, že odedneška přesně za dva týdny maturuju a připadá mi, že nic neumím takže teď celé dny trávím nad učení, což je dobře, protože nemám čas nijak zvlášť pátrat, kde vlastně moje přihláška vázne.
Když jsem před půl rokem sháněla brigádu na léto, vytvořila jsem si profil na aupairworld.net. Jelikož ale moc rodin nehledá aupair jen na tři měsíce, ale spíše na rok, postupně jsem své hledání tam vzdala. Minulý týden jsem se tam jen tak pro zajímavost jukla a změnila si hlavně údaj o tom, na jak dlouho nějakou rodinu hledám. Dřív jsem tam měla 3 měsíce, teď jsem si tam dala 1 rok, protože jsem chtěla zkusit jestli se mi nějaké rodiny ozvou. Abych předběžně věděla jestli o mně bude v USA zájem Údaje jsem si změnila 26.4. a od té doby mi žádost poslalo už 21 rodin. Docela úspěch ne? Jsou to rodiny převážně z Německa (umím totiž i německy), Anglie a Irska. Některé vypadají docela sympaticky, takže kdyby nevyšla Amerika... Takže doufám, že o mně bude takový zájem i v USA! Stačil by i poloviční!!!
Takže se zatím mějte a až se konečně pohnu do další fáze, tak se ozvu. Snad to bude zase dřív než za dva týdny
A prosím o komentáře
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Móňa Móňa | E-mail | 3. května 2011 v 13:41 | Reagovat

Ahojky...tak vidím že jsme na tom stejně....taky jsem přihlášku odevzdávala začátkem dubna a už 2 týdny je moje přihláška v San Franciscu....každý den koukám, kdy už to bude a jsem na tom stejně, stále nemají ověřené reference a takové ty blbůstky.....ale ve student agency mi říkali,že to trvá cca min. 2 měsíce než se vše dá do normálu, kdy chceš odjíždět????já mám napsaný termín na 26.září, protože za měsíc hned po státnicích frčím ještě do Anglie jako aupair......ještě jsem si úplně nepřečetla tvůj bolg,tak ani nevím kam bys chtěla jet.....mě kamarádky co jsou v usa i rodina říkali,ať se vyprdnu na lukrativní místo,ale ať si vybírám dle rodiny....hlavně aby byli sympoši a byli v pohodě....mám kámošku v usa, jela na vysněné místo, ale už vystřídala 3 rodiny, protože rodiny z velkého města tě mají spíš za služku a podržtužku,to mi i právě potvrdilo více holek a dokonce i v agentuře.....ale já taky nechci jet někde na venkov, chci aspoň trošku větší město.....budu ráda, když mi písneš :-) koukám,že maturuješ, tak to budu držet pěsti....mě čekaj státnice blééé už taky abych byla pryč :-) to by bylo fajn, kdybychom měly stejné datum odjezdu,ale myslím,že Ty pojedeš dříve, protože ještě jedu na 2 měsíce do UK,tak to v USA očíhneš dříve a já si tu pak budu číst Tvé první pocity z USA....a byla jsi už někde, nebo je to poprvé co frčíš pryč???honem honem písni, strašně mě to zajímá :-) jsem až v údivu kolik holčin jede do usa, já teda už jsem spíš taková Old skůlová v téhle branži,ale je to paráda, nejkrásnější pracovní prázdniny :-)

2 aupairinusa aupairinusa | 3. května 2011 v 14:00 | Reagovat

Týý jo:)moc díky za komentář. Jsem ráda, že na tom nejsem stejně. Máš nějaký blog? Já mám první datum odletu stanovené na 27.6. proto mě tak štvě, že to ověřování v USA trvá tak dlouho. Taky jsem psala do SA a slečna mi odpověděla, že většinou první kontakt s rodinou nastává tak měsíc po odevzdání přihlášky. Což by mělo být každým dnem:-)tak jen doufám, že to tak taky bude! Právě jsem taky uvažovala, že pokud to bude dlouho trvat, tak zajedu ještě na prázdniny do Anglie nebo do Německa. Pár nabídek už jsem dostala, tak by s tím neměl být problém. Já jsem byla jen v létě v Mnichově jako aupair,celý rok ještě nikde, protože teďka teprve dokončuji gympl. S tím místem si ještě nejsem jistá. Hrozně mě láká NY. Nevím, jaká je ale pravděposobnost, že bych se tam dostala. Možná taky Californie, protože jsem straěně teplomilnej člověk :-D určitě mě nelákají severní státy USA, ani třeba Texas nebo Pensylvánie nebo nějaký malý státečky. Já jsem totiž městská holka! :D Myslím taky, že s tou rodinou je to dost relativní a individuální. Třeba se mi poštěstí najít rodinku ve městě a ještě k tomu milou:-)no uvidíme. Budu ráda, když zase napíšeš:-)

3 Móňa Móňa | E-mail | 3. května 2011 v 16:00 | Reagovat

No právě je to hodně individuální....nevím nemůžu mluvit za sebe ještě jsem nebyla v USA,ale můj přítel je z Oklahomy,ještě mám bratránky a synovce v NY a NJ,tak taky doufám,že pojedu někde poblíž nich,ale i Ti mi právě potvrdili,že ve velkých městech jsou lidi uzavřenější, nemaj čas apod. taky doufám ve štěstí.....jestli můžu doporučit, tak bych určitě jela první do Anglie...já to tam mám jako svůj druhý domov, milí lidé, bydlela jsem přímo u moře, rodina úžasná, sousedi bomba, kamarádi nejvíc nejlepší...prostě byla jsem v jiném světě....první jsem chtěla jet do Londýna a nakonec jsem jela do Chestfieldu,,,sem byla úplně naštvaná,že pojedu do zapadákova...a ten zapadákov mi dal druhou rodinu, nové přátelé a vzdělání na jedné z nejlepších univerzit na světě,takže co více si přát...tak právě letos jedu za nimi jen na 2 měsíce a pak bych chtěla odjet, odstoupit už nemůžu,to je právě na prd,že jakmile podepíšeš tu smlouvu, tak cesta zpět je hodně drahá :-( to jo, ty máš docela hustý datum, to je největší nával, ale taky nejvíce rodin chce chůvičky,takže to výjde na stejno :-) určitě budeš mít štěstí, referencí máš dost,ale není to o referencích ale o tom jak si ty lidi získáš,jestli seš sympatická a hlavně loajální,tak si je získáš :-) seš mlaďounká, amíci maj mlaďochy rádi,tak si myslím,že seš na dobrý cestě :-) amíky mám ráda,ale jediná nevýhoda u nich je,že jsou hrozní vlastenci a nikdy nevíš co se skrývá za jejich úsměvem, u nás se na tebe lidi ušklíbnou, vypláznou a hned víš, jak se cítí a co máš většinou čekat,ale u amíků je to to o kapku horší,ale jinak jsou to pohodáři a blázínci, můj přítel je největší vlastenec a občas bych ho zabila,že se na mě usmívá ikdyž je nasranej,,,ale co s tím nadělám,,,my jsme jiný :-)Hele taky už řešíš co si sebou vemeš??? mě děsí jen ta váha 23kilo, Bože to nemám šanci, když sem odjížděla do UK měla jsem sebou 45 kilo, 23kg???nepředstavitelné,hlavně mě každý upozorňuje,ať si nic tady nekupuju,že je u nás draho,,,ale víš co,když mě se všecko hodí :-D
Nemám žádnej blog....nechci si ho dělat, jsem na tohle opatrná,jsem totiž hodně otevřenej člověk a co cítím to napíšu, a nikdy nevíš do jaké rodiny se dostaneš a asi by nebyli rádi,kdybych psala na netu, co každej den dělám apod....mám s tím špatné zkušenosti z UK, kdy jsem každej den psala,jak se mám,jak mi chybí rodina,ale že je to bájo být s touhle rodinou,že jsem tu jako na prázdninách a pak sem dostala sprdíka,že to nejsou prázdniny,ale že oni mě normálně zaměstnávaj,tak ať věci nepřekrucuju...když sem se na to podívala z jejich strany,tak to malinko jde pochopit,tak už raděj tohle nebudu dělat, oni to chápou jinak než já to myslím....ale sem ráda,že někdo jiný má blogy,ráda si to čtu a soucítím s těma holčinama,tak si hezky udržuj svůj blog, budu ti tu občas psát :-) jestli ti to nebude lézt na nervy :-) protože neumím vůbec psát krátce,když se rozepíšu je to na dlouho....tak to kdykoliv utni :-)
I já bych ráda pokračovala ve studiu po roce,ale mám obavy,že buď se nevrátím za rok,anebo pojedu opět do UK...pořád všem říkám,že se vrátím a dodělám si ještě jednu školu,ale opravdu každej mi řekne,ale nenene...tak uvidíme kdo z koho :-)
Hele a co videjko, jak jsi ho natáčela???já se cítila naprosto trapně, i to video je takové trapné,ale dala jsem rad kamarádek, a byla jsem nenamalovaná a svetr až u krku :-) jedna holčina mi totiž řekla,že ji asi 14rodin odmítlo kvůli tomu že je prostě až moc hezká...což taky chápu, mě by asi taky štvalo že bych měla mladou čiču doma, co se mi stará o dětičky...tak ty mámy docela chápu, holt sme ženský a každá je konkurence....Bylas v Německu?? no to je paráda,to je úžasná země....Německo se mi vzhledově moc líbí,,,,příroda, města ta čistota,,,paráda :-) Když jsem tak čekovala net,tak sem zjišťovala kde tak nejvíc berou holky z Čech...no nevím co je na tom pravdy,ale holky z Brazílie berou většinou do těch vyvolených měst a států, jako Florida, LA, CA,NY apod. protože ty holky udělaj opravdu vše co se jim řekne,takže ne aupair, ale nanny a clean lady :-( mě v agentuře řekli,že mám spíše očekávat menší města a příměstské části, že NY, San Francisco apod. je nejmíň pravděpodobné....já bych brala Washington, Chicago, jako Las Vegas taky,ale nemůžu jet do města barů a clubů,pač bych vymetla všechno :-) jo a normálně mi v agentuře řekli,že si rodiny nepřejí abychom chodily pařit,,,,jako sorry,ale já jedu do ameriky si pořádně užít,a ne sedět na zadku....moje koordinátorka je suprová,trošku více sme se sblížily,aspoň mi to tak příjde, a ona mi opravdu nevěší bulíky na nos,prostě mi řekla,tak jak to mám očekávat a řekla, že první měsíce budu brečet a brečet a že představy jaké jsem měla o US,budou úplně jiný než byly před odjezdem....pro jistotu sem si ještě zašla ke kartářce a ta mi k mému štěstí řekla,že se mi US nebude vůbec líbit a budu chtít jet domů....takže už sem mi tam ani nechce jet, strašně jsem se těšila,ale teď už se mi nechce,alespoň nebudu pak zklamaná...protože vím,že mám čekat zklamání.....tak mi to pěkně začíná, viď :-)
Ufff už sem se zase rozepsala, nejspíš Tě trošku ruším od učení...no jo matura, a ještě k tomu státní....to určitě zvládneš, no stress :-) určitě zas písni...trošku nuda před státnicema víš,místo toho abych ležela ve skriptech,tak čumím na net...to se mi vymstí :-)

4 aupairinusa aupairinusa | 3. května 2011 v 16:49 | Reagovat

V pohodě,ráda si přečtu tvoje názory a zážitky:-) Máš pravdu, termín se už blíží, ale doufám, že to stihnu, protože pokud mi tenhle týden zpřístupní profil rodinám, snad nebude trvat dlouho, než najdu tu "pravou". Každopádně ale nepočítám s tím, že hned první rodina, která se mi ozve, se mi bude líbit. Jsem totiž dost vybíravá, což mi myslím způsobí ve vybírání rodin problémy:-)nehodlám ale ustupovat a snižovat své nároky. Říkám si totiž, že rok je docela dlouhá doba a než abych se měla trápit, tak si radši počkám na rodinu, u které budu mít pocit, že by to mohlo vyjít. Pokud se taková rodina nenajde, nemusím jet přece do USA hned letos. Zkusila bych třeba nejdřív tu Anglii. Uvidíme jak to dopadne! No a s tím kufrem mi ani nemluv:-D nechápu jak bych mohla věci na rok nacpat do jedoho kufru, který může mít jen 23 kg. Jelikož se ale znám a vím, jaký jsem shopaholic, tak si toho s sebou radši moc brát nebudu, protože během dvou týdnů v USA budu mít určitě naplněnou šatní skříň novýma úlovkama:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama