Květen 2011

Za měsíc touto dobou už budu za velkou loužíííííííííííí :-D!

30. května 2011 v 10:42
Jsem poslední dny opravdu BUSY! Včera jsem si vyřídila přihlášku na vízum, domluvila si schůzku na 9.00 ráno, příští čtvrtek 9.6. Dost mě to štve, protože od nás je to do Prahy 4 hodiny a já chci jet autobusem se Student Agency. To zznamená, že musím jet o den dřív a najít někde azyl někdo kdo by toužil po tom ubytovat mě na jednu noc??? Jsem skladná
Díky Janičce (děkuji) jsem taky pohla se svým pre-departure project. Docela mě to baví, ale nemám na nějk moc času. Pro ty co neví, tak je to projekt, který má ukázat, že opravdu víte, kam a ke komu vůbec jedete a že jste s rodinou v kontaktu. Projekt má několik částí:

Section 1: My American Family and Region
Section 2: Developmental Milestones
Section 3: Simple Crafts and Snacks
Section 4: Storytelling and Singing
Section 5: Motor Skills (Fine and Gross)
Section 6: Make Believe and Imitation
Section 7: Sharing and Cooperation
Section 8: Language Development
Section 9: Your Country's Holiday Customs

No jak vidíte, je toho hodně a některý jsou docela kraviny a nevím, co k nim budu psát. Ale jinak hodnotím celkově project dobře. Zase jsme se totiž dozvěděla víc o mojí budoucí rodince a především o klucích.
V sobotu večer jsem se všemi skypovala a k narozkám jsem dostala webku, takže mě kluci mohli i vidět. Jsou moc roztomilí a zatím na mě působili bezproblémově. Ukázali mi před webcamerou snad všechny svoje hračky a když se mě starší AJ zeptal, co je moje oblíbené ovoce a já odpověděla, že meloun, všichni z toho měli obrovskou radost, protože prý taky milují meloun Jen dvouletý Zach najednou slezl ze židle a někam šel. Ann na něho volala, ale on nic. Asi po dvou milutách se vrátil s krabičkou plnou nakrájeného vodního melounu. Asi abych viděla, jak vypadá americkej meloun No není to miláček?
Skypování proběhlo v pohodě. Aj si dokonce den předtím sepisoval seznam otázek, na který se mě chtěl zeptat. Prý aby na nic nezapomněl. Největší pozdvižení nastalo, když mi Aj ukazoval svou figurku delfína a já řekla, že jsem žádnýho ještě nikdy naživot neviděla Kluci z toho měli druhý Vánoce! V Santa Monice jsou delfíni běžní, asi jak u nás kapři. Prý když lidé surfují, běžně se stává, že se u nich vynoří delfín. Takže první co bude, až přijedu do Santa Monici, prý bude to, že mi ukáží delfína.
S rodinkou tedy zatím všechno v největší pohodě. Čímdál tím víc mám pocit, že to s nima prostě bude klapat!!!
Odedneška za měsíc už budu ve Státech. Konkrétně na školení v New Jersey. Je to neuvěřitelný! Už jen měsíc! Uběhne to jako voda. Ale zatím nepociťuji nervozitu. Spíš se jen těším. A to hooooooodně když mám čas tak projíždím fotky a videa ze Santa Monici a LA a někdy dokonce chodím s panáčkem po google maps
V mém aupairoomu mám seznam aupairek v mém regionu. Konkrétně v LA, do kterého taky spadám, je jich zatím 42. Češka samozřejmě žádná! Ale to jsem čekala. V agentuře mi řekli, že do Californie se málokterá Češka dostane! Ale mně to nevadí, nepotřebuju, aby holka mluvila česky, ale aby byla hlavně v pohodě. No počítám s tím, že ze 42 holek nějaká být v pohodě musí Odlétám 27.6. a na orientation budu s dalšíma dvouma holkama, které letí taky do LA. Jedna Kolumbijka, se kterou si píšu a vypadá mile a druhá z Číny, která bude přímo jak já v Santa Monice. Z té mám smíšené pocity. Buď neumí moc anglicky nebo je divná vždycky mi odepisuje na něco jiného, něž se jí ptám no uvidíme!
Mám toho opravdu ještě hodně na zařizování než odjedu a mám z toho docela bobky, ať to všechno stihnu. Zrovna teď si jdu vyřídit mezinárodní řidičák.
Joo a kdyby jste někdo věděli o tom azylu, tak budu moc ráda!

Welcome to the family!

24. května 2011 v 23:03
Táááák a je to oficiální. MATCHED Mám rodinku. Rozhovor s našima proběhl podle očekávání. Trošku jsme si pobrečeli, ale řekli mi, že jsem dospělá a je to můj život. Zrovna jsem na skypu s Johnem (host dad) a domlouváme detaily. Hrozně mě potěšilo, když mi teď napsal: Welcome to the family! A jelikož jsem měla včera narozky, tak prý taky doufá, že je to pro mě hezký dárek k narozeninám!
Každopádně to bude všechno hrozně narychlo! Zorganizovat doma všechny věci, zařídit si vízum, nějak dojet do Prahy na ambasádu, nakoupit dárku a zapracovat na Pre-Departure Project. No a samozřejmě se taky sbalit. Což bude pro mě dost velkej problém, s mým šatníkem. Ale jsem pevně rozhodnuta, vzít si jen to nejnutnější a všechno nakoupím tam. Ta co člověk taky potřebuje ve slunné Californii že?!
Díky moc za návštěvnost, která douám bude stoupat.

Santa Monica

24. května 2011 v 9:20


Jen tak pro představu:MACTH??? :-)

24. května 2011 v 9:09
Je to tak! Našla jsem svoji americkou rodinku Dneska jsem znova mluvila s rodinkou ze Santa Monici a prý si ze všech aupair, se kterýma tenhle týden mluvili, vybrali mě Psala jsem si i s jejich aupair Chloe z Francie a ta mě utvrdila v tom, že jsou milá rodina, se kterou si budu rozumnět. Každá aupair kterou měli, si u nich totiž pobyt vždycky prodloužila. Takže tohle je má hostfamily: Ann a John a jejich dva synové- AJ, který má 5 let a Zach, který má dva a půl. Budu bydlet 5 minut od pláže a 10 minut od jedné z nejlepších college v Californii. Co je zvláštní, tak nebudu pracovat 45 hodin, ale 50-55 hodin, ale všechno navíc budu mít proplaceno. Občas skončím dřív, občas později, ale každý týden mám volný celý víkend. Což je fajn, protože určitě je toho v mojí lokalitě hodně k objevování Rodina hoooodně cestuje, takže se dostanu i jinam než jen do LA. Mají druhý dům ve Vermontu (myslím:D), rodinu po celý Státech, no a v dubnu ten Havaj
Proč jsou v nadpisu ty otazníky? No, naši se totiž nějak sekli a zůstali v přesvědčení, že pojedu do Německa. No a já jít mám nějak během dneška oznámit, že si během měsíce musím zařídit vízum a všechny další důležité věci a že 27.6. odlet směr USA. Dneska bude asi hodně těžký den Držte mi prosím palce!

Co je u mně nového

23. května 2011 v 20:07
Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale byla jsem v posledních dnech dost busy Takže maturita za mnou ( nevím jak k tomu došlo, ale odmaturovala jsem se samýma jedničkama), pak nějaké ty oslavy no znáte to
Navíc se mi žádná další rodina až do dneška neozvala. Tu ze Sacramenta jsem odmítla, nebyli mi sympatičtí. Pomalu jsem to už začala vzdávat, ale dnes mi přišla nabídka z další rodiny. Asi narozeninový dárek nebo co
Takže rodina je, tadáááááá, taky z Californie. Přesněji ze Santa Monici, LA Chtěla jsem spíš do NY, ale po rozhovoru s rodinou jsem přehodnotila své priority. Mají dvě děti- 2 kluky. AJ (5,5) a Zach (2,5). Jsou dost busy rodina, takže bych pracovala místo 45 hodin 50-55 hodin týdně, ale s tím, že by mi samozřejmě veškšré hodiny navíc proplatili. Což se s mou nakupovací posedlostí dosti hodí, že ano S rodinou mám hodně společného, především to, že všichni moc rádi cestujeme. Rodina už má procestovanou nejen Evropu, ale například i Čínu a podobně:) S mamkou i taťkou jsem telefonovala a zdáli se mi fakt hrozně moc sympatičtí. A taky mě moc potěšilo, když mi Ann řekla, že mám úžasnou angličtinu a že si myslí, že ani nebudu muset chodit na kurzy angličtiny, protože bych prý mluvila líp něž většina třídy Dokonce jsme si rozumněli i tak, že jsme se pět minut bavili o tom, jak je v US levné oblečení a jak se těším na nakupování Prostě paráda. No a ta lokalita. Jejich současná aupair z Francie odjíždí na 30-ti denní dovolenou v červenci, takže bych opravdu odletěla jak mám stanovena 27.6. No byla by to rychlovka! Mají prý i jiné nabídky od aupair, ale potěšilo mě, že prý si se mnou rozumí asi nejvíc. Chtějí se prý rozhodnout do čtvrtka, tak uvidíme. Jestli si mě vyberou, řeknu nejspíš ano I když mí rodiče už se začali stavět proti, protože chtějí, abych si vybrala rodinu z Německa. Uvidíme jak se to všechno vyvrbí!
Joo a zapomněla jsem říct, že v dubnu bych s nima letěla na dovolenou na Havaj!!! Príma narozeniny!

Ehm...yes, it´s me!

10. května 2011 v 11:22
Tak asi nějak zněla moje reakce, když jsem zvedla telefon a uslyšela angličtinu Hlas na druhém konci se představil jako Heather, host mum z Californie. Volali jsme spolu 38 minut a hrozně to uběhlo! Ze začátku jsem byla teda doooost nervózní, ale pak už to bylo docela v pohodě. Heather se mě ptala na mé childcare experience, pak mi pověděla něco o své rodině, co děti rád dělají a podobně. Byla opravdu moc milá a moc fajn Jak přijde do práce (teď je tam čtvrt na 3, nechápu proč mi volala v noci :D asi aby mě zastihla:))), pošle mi své fotky a taky kontakty na bývalé aupair a taky na tu současnou. Jedna z jejich bývalých aupair je z ČR, ale zůstala v Sacramentu a teď tam studuje
Jediné co mě trošu vadí je, že potřebují aupair až od září a já jsem chtěla odletět už v létě no uvidíme jak se to všechno ještě vyvrbí!
Každopádně mi prý Heather chce zavolat znovu a že prý o mě mají moc zájem Doufám ale, že se ozve ještě někdo další, ať mám něco v záloze. Pokud možno z NY

Další nabídka...

10. května 2011 v 10:06
Dneska ráno kouknu do aupairroomu a zjistím, že si mé kontaktní údaje vyžádala další rodina. Nějak mi blbnem prohlížeč, takže se mi nezobrazili fotky rodiny, ale podle popisu to zatím zní fajn. Rodina má dvě děti, holčička 5 a chlapeček 2. S věky a počtem dětí jsem spokojená, tak nějak jsem si to představovala Rodina žije v hlavním městě Californie, Sacramento. "Host mum" pracuje jako prokurátor (nebo něco takového) a otec má vlastní chemickou laboratoř a během roku prý dost cestuje.
Zatím to teda vypadá moc dobře. Heather- host mum, mi hned v noci napsala mail, že se dívali na můj profil a že by mě moc ráda kontaktovala a udělala interview. Ptala se mě taky kdy se mi to nejvíc hodí, aby mi prý nevolala nevhod- což je od ní milé. Musím se teda připravit na interview, abych udělala dobrý dojem. Tak mi držte palce
Jinak mé učení na maturitu vázne na bodu mrazu jak se má člověk ale učit, když je venku 26 stupňů a má nabídku dělat aupair v Californii???

První americká rodina...

7. května 2011 v 22:00
Šlo to opravdu rychle otevřu (dneska už asi po 150x) svůj aupairroom a vidím, že mě chce kontaktovat první rodina. Bohužel jak jsem čekala, není to "vončo"
Rodina mi nepřijde moc sympatická, mají 5 dětí, New Jersey. Do New Jersey bych chtěla, ale lokalita mi podle toho, co jsem našla na googlu dosti divná. Cream Ringe- někdo nějaké info??? Na googlu mi vyskočilo, že je to nějaká komunita. Ehm???
Jinak jsem ve své přihlášce uvedla, že chci pečovat o maximálně 3 děti. A hled první nabízená rodina má dětí 5. No co? Jsem teprve na začátku

Aupair váhá...

7. května 2011 v 18:48
Stalo se něco, co jsem vážně nečekala.!V některém z předchozím článků jsem se zmínila o tom, že mám profil na aupair-world.net. Ozvalo se mi už přes 30 rodin, ale žádná, která by mě nadchla. Udělala jsem si profil spíš pro zajímavost, abych zkusila, jestli o mě bude zájem. Zájem by tedy byl, ale né z mé strany Ovšem až do dneška. Ráno otevřu seznam a kromě mailu z Au Pair Care, tam byla i zpráva z aupairworld, že o mě má zájem další rodina. Mrkla jsem se tedy na jejich profil, který mě na první pohled zaujal.
Rodina bydlí v centru Stuttgartu (paní mi napsala, že je to 2 hodiny od Mnichova, kde jsem strávila loňské léto a mám tam skvělou kamarádku a 3 hodiny od Paříže, tam jsem sice nebyla, ale určitě bych chtěla). Rodinka má dvě dcery 12 a 10 let, obě chodí na dvojjazyčné (něm.-angl.) gymnázium. Pán je ředitelem mezinárodní firmy se součástkami do aut a paní pracuje v aukční síni s uměním. Jak jsem řekla, rodinka mě moc zaujala, ale řekla jsem si, že prostě USA je USA
Jenže! Paní mi poslala moc milý email, ve kterém mi napsala ještě něco navíc o jejich rodině a také to, že měli dvě české aupair. Každé léto tráví v USA a aupair berou s sebou. Napsala mi o možnosti jazykových škol, které rodina vždy hradí a také to, že by mi zaplatili 4x cestu do ČR během roku. Abych mohla navštívil rodinu a přátele.
Řekla jsem si, že tato rodina je opravdu skvělá a napsala jsem ji email, že pokud mi nevyjde USA, že bych měla určitě zájem. Nečekala jsem, že se paní ještě ozve, ale ono ejhle! Teď jsem mrkla na mail a zjistila jsem, že paní ještě odepsala. Prý moc děkují za odpověď. Že prý se jim zdám moc sympatická, rodičům i dětem. A že pokud je pro mě důležité rozhodnutí zda USA či Německo, tak že jsou prý velmi anglicky orientovaná rodina. Rodiče i starší holčička mluví plynule anglicky a dokonce prý nějakou domu žili a pracovali v NY. Mají prý prázdinový dům na Long Island, kam každé léto jezdí. Zní to skvěle, že? Škoda, že tuhle rodinku nemůžu přesunout do USA na trvalo Pak bych se nerozhodovala ani chviličku!
Potřebovala bych tedy poradit! Myslíte, že by byla blbost zahodit šanci být u milé rodiny nebo mám přece jenom dát přednost USA? Achjooo, jsem zmatená a potřebuju názor nezúčastněné osoby či osob jelikož naši jsou pochopitelně nadšení, protože by mě měli blíž. Takže prosím raďte moji rádcové raďte!!!

MATCHING!

7. května 2011 v 7:17
Tak už:-)! Ráno jsem otevřela svou mailovou schránku a byl tam :-D email z auPair Care. Takže jsem konečně ve fázi matching a budu čekat až se mi nějaká ta rodinka ozve. Snadse nějaká ozve :-D
Chtěla jsem Vás jen informovat :-) teď si jdu zase pospat a pak hurrrrá na učení! Jen tak mimochodem mi dneska začal svaťák. Achjo, už aby to bylo za mnou

Stále nic!

6. května 2011 v 19:57
Jak jsem očekávala, tak jsem pořád žádný email z AuPair Care nedostala a to slečna ze SA slíbila, že budu online pro rodiny do konce týdne. A jelikož pochybuju, že jsou v AuPaire Care v práci i o víkendu, znamená to tedy, že budu v MATCHING asi až příští týden. Jestli vůbec :-/ zajímalo by mě, jaký je problém s mou přihláškou tentokrát!

Email ze SA

3. května 2011 v 15:30
Tak mi před hodinkou psala slečna z brněnské SA, že je moje přihláška už v USA (to už snad 2 týdny ne???), ale že se jim tam pár věcí neshoduje. Byly to věky dětí u jedné rodiny, protože jsem se v aupairroomu překlikla. Taky měli špatný číslo na jednu rodinu a když jí volali ohledně mých referencí, tak jim to hlásilo, že číslo neexistuje. Dokonece měli problém i s tím, že jsem byla v lednu v nemocnici. Chtěli podrobnosti (které jsem jim mimochodem už jednou psala).
Takže jsem slečně všechno, raději hodně přesně a do podrobna, sepsala a taky jsem se zeptala, kdy už bude teda profil viditelný pro rodiny a ona mi odpověděla, že pokud půjde všechno bez problému (v to bezmezně doufám ), tak budu ve fázi "Matching" do konce tohoto týdne. Juchůůůů

Kam v USA???

3. května 2011 v 13:25
Ještě jsem se Vám chtěla zeptat a taky trošku poradit. Kam v USA byste se chtěli dostat vy? Která oblast či stát Vám nejvíce láká a případně proč. Vím, že každý stát má něco do sebe a každému vyhovuje něco úplně jiného, ale jen mě zajímají vaše názory. Takže prosím pište
V dalším článku vám sepíšu své reference, ale je to na dlouho a mě čekají Přemyslovci a Lucemburkové !!! Fuj! Už aby ta maturita byla za mnou!!!!!!!!

Není o čem psát!

3. května 2011 v 13:15
Omlouvám se všem příchozím na můj blog, že už jsem dlouho nenapsala nějaký článek, ale ono bohužel opravdu není o čem psát! Pořád čekám na email z AuPair Care (americká agentura), že už moji přihlášku zkontrolovali a dávají k dispozici rodinám, které o mě budou mít zájem. Ale pořád nic!
Přihlášku jsem ve Student Agency odevzdala 5.dubna a před dvěma týdny mi přišel email z americké agentury, že přijali mou přihlášku a teď je ke zkontrolování v USA. Říkám si, paráda, za dár dní už se mi budou moci ozývát rodiny. Už je to ale přes dva týdny a v mém aupairroomu zjišťuji, že jim pořád chybí zkontrolovat mé: Childcare references (2), Personal references a taky Medical Record Verification.
Jelikož jsem na blogu Helenky i Blondie četla, že jim zkontrolovaní přihlášky v Americe trvalo jen týden, myslela jsem si, že je to tak běžné. Ale asi ne! Napadlo mě taky, že mají teď v AuPair Care dost práce, jelikož největší nálav aupairek bude asi v létě, což měl být i můj termín odletu.
Zajímalo by mě, jak dlouho to bude teda ještě trvat, už začínám být ale dost pesimistická, že je někde nějaký problém! Máte s tím někdo taky zkušenosti? Jak dlouho to tak běžně trvá?
Co je zatím u mně nového? Pořád při staré, snad až na to, že odedneška přesně za dva týdny maturuju a připadá mi, že nic neumím takže teď celé dny trávím nad učení, což je dobře, protože nemám čas nijak zvlášť pátrat, kde vlastně moje přihláška vázne.
Když jsem před půl rokem sháněla brigádu na léto, vytvořila jsem si profil na aupairworld.net. Jelikož ale moc rodin nehledá aupair jen na tři měsíce, ale spíše na rok, postupně jsem své hledání tam vzdala. Minulý týden jsem se tam jen tak pro zajímavost jukla a změnila si hlavně údaj o tom, na jak dlouho nějakou rodinu hledám. Dřív jsem tam měla 3 měsíce, teď jsem si tam dala 1 rok, protože jsem chtěla zkusit jestli se mi nějaké rodiny ozvou. Abych předběžně věděla jestli o mně bude v USA zájem Údaje jsem si změnila 26.4. a od té doby mi žádost poslalo už 21 rodin. Docela úspěch ne? Jsou to rodiny převážně z Německa (umím totiž i německy), Anglie a Irska. Některé vypadají docela sympaticky, takže kdyby nevyšla Amerika... Takže doufám, že o mně bude takový zájem i v USA! Stačil by i poloviční!!!
Takže se zatím mějte a až se konečně pohnu do další fáze, tak se ozvu. Snad to bude zase dřív než za dva týdny
A prosím o komentáře