Duben 2011

Velikonoce!

25. dubna 2011 v 10:01
Všem bych Vám chtěla popřát krásné Velikonoce a holkám taky, aby je moc nebolel zadek !

Co to obnáší?

20. dubna 2011 v 14:01
Jak už jsem v prvním článku zmínila, stát se au pair v USA není zrovna jednoduchý proces. Jelikož jsou amíci na všechno hrozně poctiví (což je v tomhle případě velmi užitečné), je potřeba spousta papírů od různých lidí a institucí. Kdo chce jet jako au pair musí mít samozřejmě nějaké zkušenosti s dětma. Neměl by tedy problém sehnat childcare references. Čím víc, tím líp. Já jich mám konkrététně 8 a minumum je 2. Nemyslím si tedy, že by měl být s mým umístěním do rodiny problém
Dalšími potřebnými věcmi jsou charakterové doporučení, lékařsá zpráva, výpis z rejstříku trestů- samozřejmě bez záznamu . Ještě takové drobnosti jako pasová fotka, okopírovaný řidičák a pas. I když se to nezdá, dalo mi docela dost času to dát všechno dohromady. Dále je potřeba vytvořit si profil na stránkách americké agentury, což taky nějakou chvilku potrvá. Musíte zde totiž uvést spoustu informací o sobě. Povahu, řidičské schopnosti, záliby, jestli umíte plavat... Také je potřeba nahrát své fotky (pokud možno s dětičkama, ať to na rodiny dobře půdobí) a také video, kde budete mluvit o sobě, proč chcete jet zrovna do USA, jaké máte zkušenosti s dětma. Rodině to jednak dá možnost vidět jak vypadáte a také slyšet úroveň vaší angličtiny. Velmi důležité jsou na online profilu také reference o prací s dětma. Uvádí se zde, kolik jste jich hlídala, v jakém věku, jak dlouho a co jste s nimi podnikala. Myslím, že tohle je ta nejdůžitější část.
Když jsem všechno tohle sehnala, domluvila jsem si schůzku, o které jsem psala v minulém článku. Na české agentuře je, všechny reference zkontrolovat a poslat americké agentuře. Když ta také shodnotí mou přihlášku jako vyhovující, zpřístupní můj online profil. Další cháze MATCHING (která mě už snad conevidět čeká ) je ta nejdůležitější. Spočívá ve výběru rodinky. Pokud bude můj profil nějaké rodině vyhovovat, domluví si se mnou telefonát. Na to se už hrozně těším!

Who I am?

19. dubna 2011 v 15:19
Ahoj všichni!
Jmenuju se Aneta a za dva týdny mě čeká má "zkouška dospělosti" Už od malička jsem přesně věděla, jakým směrem se bude můj život ubírat. Měla jsem v plánu jít hned po gymnáziu na vysokou školu. Jenže začátkem tohoto roku jsem si uvědomila, že před tím, než se zase zahrabu do učebnic, chtěla bych zažít něco nového a "excited". Už jako malé dítě jsem milovala cestování, poznávání nových kultur a jazyků.
Asi před dvouma měsícema jsem se šla zeptat do olomoucké pobočky Student Agency na letní brigády. Jelikož slečna mluvila ještě s někým po telefonu, šla jsem si sednout na křesla a prohrabávala jsem se letákama. Do oka mi padl ten, který informoval o Au pair pobytu v USA. Během minuty mi došlo, že to je to co hledám Práce s dětma mě baví, sama mám mladšího sourozence, angličtinu mám na velmi dobré úrovni a zkušenosti s prací au pair také. Loňské léto jsem totiž strávila péčí o děti v Mnichově. USA byl odjakživa můj sen. Země možností! Když si mě slečna ve Student Agency zavolala ke stolečku, úplně jsem zapomněla, proč jsem vlastně přišla a okamžitě jsem se začala vyptávat na všechny potřebné informace k programu Au pair v USA Za pár dní jsem začala dávat dohromady přihlášku, což není zrovna jednoduchý proces! Když jsem měla vše připravené, sjednala sjem si další schůzku v olomoucké Student Agency. Slečna zkontrolovala mou přihlášku, reference ohledně prací s dětma i lékařskou zprávu. Absolvovala jsem psychotest a pohovor v angličtině. To bylo před 2 týdny. Teď už je má přihláška u partnerské agentury ve Státech a počítám s tím, že tak za týden se mi budou moci ozývat americké rodinky. Jupí!!!
Důvodem proč jsem si tento blog založila, je abych dala pár užitečných rad budoucím aupair, aby si nejen mojo přátelé mohli přečíst co je u mě nového, až budu v Americe a taky, abych získala kontakt na ostatní české aupairky v USA.